DW

Książka "Fashion People" - Kontrowersje

Sierpień 25, 2010 4 DW Prywatnie

Książka FASHION PEOPLE jeszcze nie powstała a już wywołuje dyskusje. Zainteresowanie wzbudził roboczy tytuł książki - FASHION PEOPLE. Dlaczego tytuł jest angielską nazwą ? Wyrażono opinie, że taka nazwa, to prowincjonalność i brak kreatywności. Dostalam wiele rad, ale nikt nie zapytał, o czym będzie książka i jaka będzie jej zawartość.

Planuje wydać książkę, która będzie napisana w dwóch językach

( polski i angielski).

Książka/Album FASHION PEOPLE jest dedykowana wszystkim tym, dla których moda jest częścią ich życia. Będzie ona zawierała zdjęcia osób, których stylizacje nie pozwalają przejść obok nich obojętnie oraz sylwetki osób, które zajmują się modą ( dziennikarze, styliści, projektanci). W książce pokażemy ekstrawagancję, minimalizm, klasykę, nonszalancje i artystyczne podejście do mody.To nie jest książka o metkach i najnowszych trendach, bo i takie zarzuty też słyszałam. Nie zobaczymy w niej zdjęć przebierańców.
Niektórzy uważają, że w książce będą sami snobi. Ale nawet jeśli tak będzie, to co w tym złego. Dla mnie snobizm, to nie tylko wygląd, ale sposób zachowania. Znam kilu snobów, którzy mają dużo do powiedzenia na temat mody i mam nadzieje, że wyrażą zgodę na publikacje swojego zdjęcia.

Moim celem jest wydać książkę, w której znajdziemy zdjęcia osób ubranych, a nie przebranych. W chwili obecnej nad projektem pracuje kilkunastu wolontariuszy. Zdjęcia robione są w całej Polsce. To nie są zdjęcia pozowane, tylko przypadkowe. Główni bohaterzy to przechodnie ( Polacy i obcokrajowcy ), którzy wyrażają zgodę na publikacje.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki, zostanie przekazany na cel charytatywny.
Myślę, że teraz wspólnie możemy opracować polski odpowiednik nazwy FASHION PEOPLE.
Czekam na Wasze propozycje? 

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany