DW

"Alexander McQueen. Krew pod skórą"

Grudzień 05, 2016 90 Polecam

Kim był naprawdę Alexander McQueen? Geniuszem,artystą czy szaleńcem? A może zagubionym chłopcem zafascynowanym gotykiem i okrucieństwem?
Jego życie pod wieloma kwestiami przypominało mroczną baśń. Jedno jest pewne - ten człowiek, kiedyś zwyczajny syn taksówkarza,
wstrząsnął światem mody. Światem, który najpierw podbił, a potem padł jego ofiarą...
Rodzina, przyjaciele, kochankowie opowiedzieli po raz pierwszy o projetancie takim jakim Go znali.
"Alexander. McQueen. Krew pod skórą" to lektura obowiązkowa dla wszystkich osób zainteresowanych modą. To niezwykła historia wizjonera, który mimo wielkiego sukcesu był samotnym artystą. Myślałam, że znam całą historię projektanta, jednak po przeczytaniu tej książki okazało się, że nie do końca. Biografia odkrywa tajemnice i przedstawia obraz osoby niezwykłej.

Tacy wizjonerzy jak Alexander McQueen to wyjątki wśród ludzkości. Jeszcze długo nikt nie zastąpi miejsca twórcy, który narzucał nie tylko trendy, ale sprawiał, że moda stała się formą sztuki. Sztu­ka kracji mówienia te­go, co chcemy zobaczyć, tego co czujemy.

Z biografii możemy dowiedzieć się jak projektant silnie uzależnił się od kokainy i alkoholu, poznać przyjaciół, kochanków i wrogów. Po przeczytaniu tej książki znajdziecie odpowiedzieć na pytanie- Dlaczego?

Czy samobójstwo było decyzją wycofania się w porę, zanim nastała pustka?

 

"Krew pod skórą" można zakupić pod linkiem:


http://m.empik.com/alexander-mcqueen-krew-pod-skora-wilson-andrew,p1131043254,ksiazka-p


Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany